Městský úřad

Uherské Hradiště vyhlásilo své nejlepší sportovce

Tento dokument je zařazen v kategorii: SportSamosprávaMěsto
Všechny nejvyšší příčky prestižního ocenění nejlepších sportovců města Uherské Hradiště za rok 2013 obsadili atleti. Nejlepšími sportovci města se stali sprinteři Zdeněk Stromšík a Kateřina Vávrová. Za nejlepší sportovní kolektiv roku byla zvolena atletická štafeta starších žákyň 4x60m, cenu pro trenéra roku si odnesl Jaroslav Vlček.

Vítězové byli oceněni při tradičním slavnostním vyhlášení nejlepších sportovců města které se konalo v pátek 14. února v podvečer v uherskohradišťské Redutě.

Každoroční anketa Nejlepší sportovec města Uherské Hradiště se letos konala již pošestnácté v řadě. Ceny oceněným sportovcům předali například bývalí čeští fotbaloví reprezentanti Ladislav Vízek nebo Vladimír Šmicer. Nechyběli ani atletická legenda a vedoucí trenér reprezentace Tomáš Dvořák či hokejisté PSG Zlín Petr Zámorský a Dalibor Řezníček. Již tradičním hostem večera byl bývalý olympionik Oldřich Svojanovský.

Zvláštní ceny připadly veteránům uherskohradišťského sportu Stanislavu Bělovskému (75 let, je dlouholetým členem TJ Sokol, cvičitel mužů, dnes seniorů) a Karlu Žallmannovi (80 let, je významnou osobností československého sjezdového lyžování). Bývalá olympionička Dana Zátopková, které bylo uděleno mimořádné ocenění za dlouhodobý přínos a propagaci sportu ve městě Uherské Hradiště se slavnostního večera nezúčastnila a ocenění jí bude předáno při nejbližší vhodné příležitosti.

Zdeněk Stromšík s cenou za nejlepšího sportovce nad 15 let

Nejlepší sportovec roku 2013 v kategorii nad 15 let a dospělých - Zdeněk Stromšík

Vítěze ankety Sportovec roku 2013 města Uherské Hradiště ocenili pořadatelé novými cenami. Plastiku sportovce navrhl a vyrobil Ondřej Oliva (syn Otmara Olivy). Materiálem je hliník, povrchově upravený niklem.

"Společný moment všech sportů je ta chvíle, kdy sportovec vyhraje. V celé plastice jsem se snažil zaznamenat tu vlnu emocí," popsal vznik ceny Sportovec roku Oliva.

Kateřina Vávrová s cenou za nejlepšího sportovce do 15 let

V kategorii sportovců do 15 let triumfovala atletka Kateřina Vávrová

"Rád bych všem oceněným sportovcům, kolektivům a trenérům upřímně pogratuloval k úspěchu. Výsledky, kterých naši sportovci dosáhli v roce 2013 na domácích, evropských či dokonce světových soutěžích, jsou důkazem, že Uherské Hradiště se právem řadí mezi města s rozsáhlou a hodnotnou sportovní současností i historií. A jsou to často právě sportovci, kdo dělá našemu městu dobré jméno a čest," řekl starosta města Uherské Hradiště Květoslav Tichavský.

Vloni se nejlepšími sportovci města (za rok 2012) stali veslař Michal Plocek a bikrosař Dušan Hůlka.

Nejlepší sportovci města Uherské Hradiště za rok 2013 - výsledky:

Kategorie mládež do 15 let včetně:
Nejlepší sportovec: Kateřina Vávrová (atletika)

Ostatní ocenění sportovci:
Marek Panáček (squash), Filip Řimák (veslování), Růžena Poznerová (šerm), Michal Sadílek (fotbal), Jitka Vaďurová (volejbal).

Kategorie mládež nad 15 let a dospělí:
Nejlepší sportovec: Zdeněk Stromšík (atletika)

Ostatní ocenění sportovci:
Martin Cetkovský (kulturistika), Libor Došek (fotbal), Vendula Kolářová (atletika), Klára Světlíková (krasobruslení), Ondřej Uherka (squash).

Sportovní kolektiv
Nejlepší sportovní kolektiv: atletická štafeta starších žákyň 4x60m

Ostatní oceněné sportovní kolektivy:
žáci r. nar. 1998 1.FC Slovácko, SK Bikros Míkovice.

Trenér:
Jaroslav Vlček