Městský úřad

Uherské Hradiště už zná své nejlepší sportovce

Tento dokument je zařazen v kategorii: SportMěsto
Prestižní ocenění nejlepších sportovců města Uherské Hradiště za rok 2014 si převzali atletka Štěpánka Kolářová a fotbalista Libor Došek. Za nejlepší sportovní kolektiv roku byli zvoleni prvoligoví fotbalisté 1.FC Slovácko, cenu pro trenéra roku si podruhé v řadě odnesl trenér atletiky Jaroslav Vlček.

Vítězové byli oceněni při tradičním slavnostním vyhlášení nejlepších sportovců města, které se konalo v pátek 20. února v uherskohradišťské Redutě.
Každoroční anketa Nejlepší sportovec města Uherské Hradiště se letos konala již posedmnácté v řadě. Ceny oceněným sportovcům předali například bývalí čeští fotbaloví reprezentanti Zdeněk Grygera nebo Pavel Kuka. Nechyběli ani předseda organizačního výboru ME U21 2015 ve fotbale Petr Fousek či bývalý český reprezentant v cyklistice, vítěz Závodu míru z roku 1964, Jan Smolík.

Zvláštní ceny připadly veteránům a dlouholetým funkcionářům uherskohradišťského sportu - Heleně Chytkové z T. J. Sokol a šermíři Petru Frantovi, mimořádné ocenění za úspěšnou reprezentaci města si převzali František Králík (bridž), Jakub Vojtík (bridž) a Jiří Zalubil (kanoistika).

"Tato akce zaujímá jedno z čestných míst mezi každoročními událostmi města. Proto všem oceněným sportovcům, ale také těm, kdo se podílejí na rozvoji sportovního života v našem městě, patří můj velký obdiv a poděkování," řekl starosta města Uherské Hradiště Stanislav Blaha. "V červnu navíc budeme jedním z hostitelských měst Mistrovství Evropy hráčů do 21 let ve fotbale. Máme jedinečnou možnost ukázat celému sportovnímu světu, že se dokážeme zhostit pořadatelské role na vysoké úrovni," dodal starosta.
Vloni se nejlepšími sportovci města (za rok 2013) stali atleti Zdeněk Stromšík (dospělí) a Kateřina Vávrová (mládež).

Nejlepší sportovci města Uherské Hradiště za rok 2014

Výsledky dle jednotlivých kategorií

Kategorie mládež do 15 let včetně:
Nejlepší sportovec: Štěpánka Kolářová (atletika)
Ostatní ocenění sportovci:
Karolína Klišíková (atletika), David Pagáč (bikros), Filip Řimák (veslování), Michal Sadílek (fotbal), Adriana Viceníková (veslování).

Kategorie mládež nad 15 let a dospělí:
Nejlepší sportovec: Libor Došek (fotbal)
Ostatní ocenění sportovci:
Vendula Kolářová (atletika), Růžena Poznerová (šerm), Martin Sklenář (atletika), Zdeněk Stromšík (atletika), Kateřina Vávrová (atletika).

Sportovní kolektiv:
Nejlepší sportovní kolektiv: 1. FC Slovácko - muži "A"

Ostatní oceněné sportovní kolektivy:
Dorostenky v atletice, kadetky ve volejbale.

Trenér:
Jaroslav Vlček (atletika)