13.04.2017
17. zasedání zastupitelstva města číst více
06.04.2017
Ing. Antonín Seďa, 6. dubna 2017 číst více
03.04.2017
Návrh usnesení XVII. zastupitelstva města číst více
Město podporuje

Dny evropského dědictví

 

Mapy.cz v mobilu

 

Volná parkovací místa

Kvalita ovzduší ve městě

   

Zastupitelstvo města

Tento dokument je zařazen v kategorii: PolitikaSamospráva
Zastupitelstvo města je základním orgánem obce, který ji samostatně spravuje

Zastupitelstvo je voleno na čtyřleté funkční období. Počet členů Zastupitelstva města Uherské Hradiště je stanoven na 27 členů.

 

Zastupitelstvu města je vyhrazeno schvalovat program rozvoje města, schvalovat rozpočet města, vydávat obecně závazné vyhlášky města, dále je zastupitelstvu vyhrazeno rozhodovat o nabytí a převodu nemovitých věcí, převodu bytů a nebytových prostorů z majetku města.

 

Zastupitelstvo města zřizuje finanční a kontrolní výbor.

 

Zasedání zastupitelstva města

  • zastupitelstvo města se schází dle potřeby, nejméně však jedenkrát za 3 měsíce
  • zasedání svolává a řídí starosta města
  • zasedání jsou veřejná

Popis činnosti

 

Státní orgány a orgány krajů mohou do samostatné působnosti města zasahovat, jen vyžaduje-li to ochrana zákona a jen způsobem, který zákon stanoví. Rozsah samostatné působnosti může být omezen jen zákonem.


Výbory

Zastupitelstvo města zřídilo finanční a kontrolní výbor jako své iniciativní a kontrolní orgány. Výbory předkládají svá stanoviska a návrhy zastupitelstvu obce. Předsedou finančního a kontrolního výboru je vždy člen zastupitelstva města.

 

 

Členové Zastupitelstva města

 

Jméno a příjmení Funkce Politická strana či hnutí
Ing. Stanislav Blaha starosta ODS+nezávislí
   E-mail: Stanislav.blaha@mesto-uh.cz
Ing. Zdeněk Procházka místostarosta, uvolněný pro výkon funkce KDU-ČSL
   E-mail: Zdenek.prochazka@mesto-uh.cz
PhDr. Ivo Frolec místostarosta KRUH - ZVUK12
   E-mail: Ivo.frolec@mesto-uh.cz
František Elfmark, DiS. člen rady města, uvolněný pro výkon funkce nezávislý
   E-mail: Frantisek.elfmark@mesto-uh.cz
MUDr. Petr Bezruč člen zastupitelstva města ČSSD
   E-mail: Petr.bezruc@mesto-uh.cz
Ing. Hana Doupovcová členka zastupitelstva města ČSSD
   E-mail: Hana.doupovcova@mesto-uh.cz
Pavlína Jagošová členka zastupitelstva města ODS+nezávislí
   E-mail: Pavlina.jagosova@mesto-uh.cz
Mgr. Radovan Jančář člen zastupitelstva města

KRUH - ZVUK12

   E-mail:

Radovan.jancar@mesto-uh.cz

MUDr. Ivan Karpeles člen zastupitelstva města ČSSD
   E-mail: Ivan.karpeles@mesto-uh.cz
Mgr. Michal Kolář člen zastupitelstva města ANO 2011
   E-mail: Michal.kolar@mesto-uh.cz
Ing. Pavel Kroča člen zastupitelstva města KSČM
   E-mail: Pavel.kroca@mesto-uh.cz
Mgr. Petr Machala člen zastupitelstva města

ANO 2011

   E-mail: Petr.machala@mesto-uh.cz
Ing. Ivan Mařák člen zastupitelstva města KSČM
   E-mail: Ivan.marak@mesto-uh.cz
MUDr. David Ondra člen zastupitelstva města ODS+nezávislí
   E-mail: David.ondra@mesto-uh.cz
František Prachman člen zastupitelstva města nezávislý
   E-mail: Frantisek.prachman@mesto-uh.cz
PhDr. Rostislav Prchlík člen zastupitelstva města KSČM
   E-mail: Rostislav.prchlik@mesto-uh.cz
MUDr. Petr Raška člen zastupitelstva města ODS+nezávislí
   E-mail: Petr.raska@mesto-uh.cz
PhDr. Blanka Rašticová členka zastupitelstva města KRUH - ZVUK12
   E-mail: Blanka.rasticova@mesto-uh.cz
Ing. František Rochovanský člen zastupitelstva města KDU-ČSL
   E-mail: Frantisek.rochovansky@mesto-uh.cz
Josef Sátora člen zastupitelstva města ČSSD
   E-mail: Josef.satora@mesto-uh.cz
Ing. Antonín Seďa člen zastupitelstva města ČSSD
   E-mail: Antonin.seda@mesto-uh.cz
Ing. Jaroslav Tarcala člen zastupitelstva města KDU-ČSL
   E-mail:

Jaroslav.tarcala@mesto-uh.cz

 
Květoslav Tichavský člen zastupitelstva města ODS+nezávislí
   E-mail: Kvetoslav.tichavsky@mesto-uh.cz
Mgr. Evžen Uher člen zastupitelstva města TOP 09
   E-mail: Evzen.uher@mesto-uh.cz
MUDr. Anton Vaňo

člen zastupitelstva města

ANO 2011
   E-mail: Anton.vano@mesto-uh.cz
Mgr. Jan Zapletal, Ph.D. člen zastupitelstva města

ANO 2011

   E-mail: Jan.zapletal@mesto-uh.cz  
Ing. Jaroslav Zatloukal člen zastupitelstva města ODS+nezávislí
   E-mail: Jaroslav.zatloukal@mesto-uh.cz

 

Zveřejněno dne: 11.11.2014   Datum poslední aktualizace: 03.04.2017
Zodpovědná osoba: Martínková Jitka