26.05.2017
1. června bude Masarykovo náměstí patřit dětem číst více
25.05.2017
Česko-německé kulturní dny 2017 číst více
17.05.2017
TOP týden v Uherském Hradišti a okolí číst více
Město podporuje

Dny evropského dědictví

 

Mapy.cz v mobilu

 

Volná parkovací místa

Kvalita ovzduší ve městě

   

Město hledá Dům roku 2015

Tento dokument je zařazen v kategorii: Město
Vybrat architektonické dílo nebo stavební počin, který nejvíce obohatil město v uplynulém roce 2015, chce radnice v Uherském Hradišti. Město hledá Dům a stavbu roku. Návrhy mohou lidé podávat do konce března.

Za dobu svého dlouholetého trvání si čestná ocenění města Uherské Hradiště za kvalitu architektury - Dům roku nebo stavební počin - Stavba roku získala mezi projektanty, stavebními společnostmi i investory staveb určitou prestiž.

 

"U Domu nebo Stavby roku se má jednat o stavbu hodnotnou, zajímavou a nepřehlédnutelnou," vyzývá starosta města Uherské Hradiště Stanislav Blaha.

 

Připomínáme, že naposledy město udělilo čestné ocenění DŮM ROKU 2013 novostavbě polyfunkčního domu Rezidenci Zelný trh a ocenění STAVBA ROKU 2013 Obnově kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mařaticích.

 

Za rok 2014 nebylo ocenění uděleno žádnému objektu, respektive město neobdrželo žádnou nominaci.

 

Sekretářem soutěže je útvar městského architekta, kde jsou k dispozici podmínky soutěže i přihlašovací panel.

 

"Vyzýváme proto projektanty, investory a dodavatele staveb dokončených, neboli zkolaudovaných v roce 2015, aby tyto nejpozději do 31. března 2016 přihlásili. Víme, že takové domy a stavby v uplynulém roce vznikly a že si nominaci na ocenění určitě zaslouží," nechal se slyšet vedoucí Útvaru městského architekta uherskohradišťského městského úřadu Aleš Holý.

 

Své podněty a tipy na architektonicky zajímavé stavby a třeba i drobné, jako jsou rodinné domy, které by neměly pozornosti uniknout, může podávat také široká veřejnost.
 

Zveřejněno dne: 11.01.2016   Datum poslední aktualizace: 11.01.2016
Zodpovědná osoba: Pášma Jan