28.04.2017
Nová posila pro úklid veřejných prostor číst více
28.04.2017
Sídliště 28. Října - první etapa obnovy číst více
Regenerace veřejné zeleně na Mariánském náměstí číst více

Město chce opravit sportovní areál u ZŠ Za Alejí

Tento dokument je zařazen v kategorii: SportŠkolstvíMěsto
Žádosti o dotace na rekonstrukci sportovního areálu na sídlišti Mojmír, u Základní školy Za Alejí, dali v pondělí 25. ledna zelenou zastupitelé města Uherské Hradiště. Záměrem města je zrekonstruovat zanedbaný sportovní areál tak, aby sloužil ze sportovního hlediska v nejvyšší možné míře a aby jej také mohla využívat veřejnost. Celkový rozpočet na rekonstrukci sportoviště přesahuje 26 milionů korun.

Současný, asi 2 hektary velký areál je zastaralý, nemoderní a také jeho technický stav již nesplňuje požadovaná kritéria pro sportování.

"V plánech proto máme kompletní rekonstrukci atletické dráhy o 4 drahách s následnou pokládkou tartanu, využití plochy uvnitř oválu, rekonstrukci a přemístění skoku do dálky s umělým sportovním povrchem, pokládku umělého sportovního povrchu na stávající asfaltovou plochu dvou stávajících hřišť s multifunkčním využitím, doplnění o skok vysoký, vrh koulí a umístění venkovních posilovacích strojů," vyjmenoval starosta města Uherské Hradiště Stanislav Blaha s tím, že nyní se jedná o investiční záměr a definitivní podoba hřiště může být ještě upřesňována.

Nově bude vytvořeno také zázemí sportovního areálu jako jsou šatny, sociální zázemí včetně napojení na inženýrské sítě, vybudováno bude parkoviště, plochy pro úschovnu kol a mopedů. Součástí stavebních prací je rovněž oplocení areálu, vybudování sedacích ploch a umístění mobiliáře, areálové orientační osvětlení, vybudování rozvodů sítí, zasakovacích objektů, komunikací a sadových úprav.

Sídliště Mojmír, kde se areál nachází, jakožto největší sídliště ve městě (cca 5 tisíc obyvatel), nemá doposud důstojné prostory pro sportování široké veřejnosti. Jednou z variant je proto zpřístupnit jej všem obyvatelům města. Aktuálně areál využívá pouze škola, hřiště není oficiálně určeno pro veřejnost.

"To chceme po rekonstrukci změnit, aby sportovní areál byl přístupný komukoli a kdykoli. Je to také jedna z podmínek dotačního titulu," uvedl starosta. Bez dotací není v možnostech města stavbu v takovém objemu zrealizovat, proto uherskohradišťská radnice zažádá o dotaci prostřednictvím MŠMT.

Zveřejněno dne: 25.01.2016   Datum poslední aktualizace: 26.01.2016
Zodpovědná osoba: Pášma Jan