26.05.2017
1. června bude Masarykovo náměstí patřit dětem číst více
25.05.2017
Česko-německé kulturní dny 2017 číst více
17.05.2017
TOP týden v Uherském Hradišti a okolí číst více
Město podporuje

Dny evropského dědictví

 

Mapy.cz v mobilu

 

Volná parkovací místa

Kvalita ovzduší ve městě

   

Město více podpoří tržnici u nádraží

Tento dokument je zařazen v kategorii: Město
Selské trhy se již v Uherském Hradišti na Mariánském náměstí konat nebudou. Znovuobnovená tradice pořádání trhů v centru města se v průběhu tří let nesetkala s očekávaným zájmem. Město chce peníze, které do trhů vkládalo, investovat raději do oprav a údržby tržnice Na Stavidle, která má tradici a kam jsou lidé zvyklí chodit nakupovat.

"Trhy nezískaly takovou oblibu, jak se předpokládalo - účastnil se jich nevelký okruh prodejců i zájemců z řad veřejnosti. Funkci hlavního tržiště pořád plnila tradiční tržnice naproti vlakového nádraží. Podstatné je také to, že i ekonomika selských trhů byla dlouhodobě ztrátová," vyjádřil se místostarosta města Ivo Frolec.

 

Projevuje se, že městská tržnice u nádraží je i přes své nevýhody stále silně využívaným místem pro trhovectví v Uherském Hradišti.

 

„Několikrát se vyrojily spekulace, že chceme městskou tržnici Na Stavidle zrušit. To jednoznačně vyvracím, jedná se o fámu. Naopak, podnikáme nové kroky k pozvednutí údržby a stavu tržnice, nyní například vylepšíme stav sociálních zařízení," nechal se slyšet starosta města Stanislav Blaha.
 

Zveřejněno dne: 09.03.2016   Datum poslední aktualizace: 09.03.2016
Zodpovědná osoba: Pášma Jan