16.03.2017
Opravy kašny na Masarykově náměstí číst více
ČSÚ - šetření v domácnostech číst více
14.03.2017
Radnice rozdělí další dotace číst více

Jak třídit odpady ukázalo město dětem ve školkách

Tento dokument je zařazen v kategorii: ŠkolstvíŽivotní prostředíMěsto
Osvětovou akci pro mateřské školy uskutečnilo v průběhu měsíce března město Uherské Hradiště. S názornou osvětou ohledně třídění odpadu navštívili zástupci radnice přes 300 dětí v 11 mateřských školách, které jsou zřizovány městem. Akce měla úspěch jak u dětí, tak také u jejich pedagogů.

Město si nejprve zmapovalo, co všechno již děti v mateřských školách o třídění odpadu vědí. Do každé mateřské školy se potom zástupci města osobně vydali a dětem problematiku názornou a zábavnou formou přiblížili.

"S vedoucími učitelkami jsem prodiskutoval cíl této osvěty, a jak jsou jednotlivé školy pro třídění odpadu uzpůsobeny. Dohodli jsme se na spolupráci pro častější zařazování tématiky odpadového hospodářství do jejich výukových programů, za což jim velmi děkuji. Děti se hravou formou seznamovaly se správným zařazením odpadů do tašek na třídění odpadu. Velkým přínosem byla spolupráce s firmou EKO-KOM, která nám dodala propagační materiály (sady tašek na třídění odpadu, výukové listy, pexesa, DVD, vystřihovánky apod.) přímo určené pro výuku dětí předškolního věku. Mateřským školám byly také poskytnuty materiály města Uherské Hradiště včetně nového informativního DVD o možnostech třídění odpadů ve městě Uherské Hradiště," přiblížil člen rady města František Elfmark, který má uvedenou problematiku na starosti.

Pozitivním zjištěním pro město bylo, že děti v předškolním věku mnohdy už základní principy třídění odpadu znají. Podle názoru zástupců města i pedagogů je však zapotřebí dětem zásady připomínat a opakovat, aby si je vštípily.

"Větší část dětí třídí odpad jak doma s rodiči, tak i v rámci výuky v mateřské škole a dokáží rozeznat různé materiály, což se potvrdilo i při návštěvě zástupců města. Velkým přínosem bylo darování speciálních tašek na tříděný odpad, které dětem pomůžou ukotvit návyky k třídění odpadů," pochválila ředitelka Mateřské školy Svatováclavská Ilona Močičková osvětový program, se kterým město přišlo.

Osvěta v mateřské škole, děti se učily rozeznávat materiály

Zveřejněno dne: 05.04.2016   Datum poslední aktualizace: 05.04.2016
Zodpovědná osoba: Pášma Jan