28.04.2017
Nová posila pro úklid veřejných prostor číst více
28.04.2017
Sídliště 28. Října - první etapa obnovy číst více
Regenerace veřejné zeleně na Mariánském náměstí číst více

Veřejné fórum o rozvoji města 2016

Napojení Průmyslové ulice na obchvat Uherského Hradiště, řešení problematiky lidí bez přístřeší, revitalizace ul. 28. Října včetně prostoru kolem studánky, vybudování nové sportovní haly či zvýšení transparentnosti a otevřenosti města vůči občanům byly hlavními body, které vybrali občané města na pondělním Veřejném fóru o rozvoji města.

V pořadí již osmé Veřejné fórum o rozvoji města se konalo ve velkém sále Reduty v Uherském Hradišti v pondělí 11. dubna. Občané se na něm dozvěděli, v jaké fázi řešení se nachází 10 největších problémů, které vybrali svým hlasováním v loňském roce, na závěr pak společně stanovili nové priority.

K diskusi o tom, co se uskutečnilo, právě realizuje nebo připravuje do budoucna, byly připraveny tematické stoly z oblastí životního prostředí, dopravy, sociálních služeb, bezpečnosti, vybavenost pro volnočasové aktivity a samozřejmě tzv. stůl mládeže.

"Veřejné fórum je příležitostí pro všechny občany, zájmové a neziskové organizace, podnikatele a pro všechny, kteří se chtějí dozvědět, jak se město rozvíjí a říci své názory na další rozvoj, s cílem zlepšit kvalitu života v našem městě," řekl starosta města Uherské Hradiště Stanislav Blaha.

U jednotlivých tematicky vyčleněných stolů měli občané příležitost diskutovat s odborníky i vedením města o aktualitách či novinkách. Na závěr došlo ke společnému pojmenování nových „10 problémů města“, o kterých veřejnost hlasovala.

Fórem, které má svá předem stanovená pravidla, odborně prováděla Dana Diváková, ředitelka institutu komunitního rozvoje. Program byl zahájen členkami tanečního kroužku zumby u Domu dětí a mládeže Šikula Uherské Hradiště.

Výsledky hlasování - 10 problémů města:

1. Napojení Průmyslové ulice na obchvat
2. Komplexní řešení problematiky lidí bez přístřeší
3. Revitalizace ul. 28. října a okolí studánky
4. Vybudovat novou sportovní halu
5. Zvýšit transparentnost a otevřenost města vůči občanům
6. - 9. Dořešit parkování u hřbitova v Mařaticích
6. - 9. Nekvalitní údržba zeleně (firma Hrates)
6. - 9. Více financí do sociální oblasti (fond sociální pomoci a prevence)
6. - 9. Zlepšit údržbu dětských hřišť
10. Nepořádek v okolí laviček