16.03.2017
Opravy kašny na Masarykově náměstí číst více
ČSÚ - šetření v domácnostech číst více
14.03.2017
Radnice rozdělí další dotace číst více

Cena Vladimíra Boučka v roce 2016

Tento dokument je zařazen v kategorii: KulturaMěsto
Zastupitelstvo města Uherské Hradiště opět po roce udělilo Cenu Vladimíra Boučka za zachování a rozvoj lidové umělecké výroby.

Cenu v roce 2016 získají Tomáš Mareček (Vážany) za práci s přírodními pletivy, pletení z proutí a pedigu a Marie Bilíková (Babice), za práci z kukuřičného šustí - tkané výroby, panenky ze šustí.

Dále zastupitelstvo udělilo čestné uznání za celoživotní tvůrčí přínos v oblasti práce se dřevem Václavu Foltýnovi ze Zlechova.

Slavnostní předávání Ceny Vladimíra Boučka je naplánováno na 15. června v 17 hodin ve velkém sále Reduty.

Vladimír Bouček

Cenu Vladimíra Boučka za zachování a rozvoj lidové umělecké výroby uděluje jednou ročně Zastupitelstvo města Uherské Hradiště na návrh odborné komise, kterou tvoří odborníci v oboru etnologie a zástupci města.

Od roku 2005 bylo uděleno již 17 ocenění aktivním řemeslníkům a sedm čestných uznání lidem, kteří se buď nezabývají přímo výrobou, ale podíleli se či stále se podílejí na rozvoji lidové výroby nepřímo, například návrhářstvím či výchovou mladé generace řemeslníků, nebo se se svým řemeslem už rozloučili.

Zveřejněno dne: 26.04.2016   Datum poslední aktualizace: 26.04.2016
Zodpovědná osoba: Pášma Jan