TOP týden v Uherském Hradišti a okolí číst více
Hřbitov v Sadech čekají opravy číst více
Hřiště Pod Lipkami v Sadech je hotové! číst více

Výzva hasičů - pálení klestí a odpadu

Tento dokument je zařazen v kategorii: Životní prostředíOchrana obyvatelStátní správaMěsto
Kvůli nahlášení kontrolovaného pálení klestí hasičům nemusíte jen telefonovat. HZS Zlínského kraje má na svých internetových stránkách spuštěnou aplikaci paleni.hzszlk.eu, která mimo telefonické oznámení umožňuje nahlásit občanům i firmám pálení klestí a odpadu prostřednictvím internetu.

Kontrolované pálení klestí a odpadu hlaste přes internet přímo hasičům! Je to jednoduché.

Hlášení o pálení je připraveno tím způsobem, že uživatel vyplní do formuláře příslušnou obec, datum a čas pálení, jméno zodpovědné osoby, název zodpovědné organizace, telefon, dále přesné místo a způsob zajištění. V další části upřesní místo podle mapy.

Odesláním vyplněného formuláře je pálení zaevidováno na Krajském operačním a informačním středisku HZS Zlínského kraje.

Evidence slouží pro ověření místa pálení pro případ, že ve stejném prostoru bude ohlášen požár. Je však nutné upozornit, že hasiči pálení nepovolují!

Pro firmy je hlášení kontrolovaného pálení povinnost.

Hlášení je možné provést zde: http://paleni.hzszlk.eu/

Zveřejněno dne: 27.04.2016   Datum poslední aktualizace: 27.04.2016
Zodpovědná osoba: Pášma Jan