Vynikající pedagogové převzali ocenění číst více
Město si připomene výročí osvobození číst více
Expozice Věznice Uherské Hradiště číst více

Vzpomínkový akt k výročí osvobození

Tento dokument je zařazen v kategorii: KulturaPolitikaMěsto
Město Uherské Hradiště si připomnělo výročí 71 let od skončení druhé světové války. Vzpomínkový akt se konal v pátek 29. dubna u Památníku osvobození na náměstí Míru.

Vzpomínkového aktu s projevem starosty města, který se konal v pátek 29. dubna, se zúčastnili členové vedení města Uherské Hradiště, slavnostní události byli přítomni rovněž členové rady a zastupitelstva města, členové Českého svazu bojovníků za svobodu, zástupci Armády ČR, skauti, zástupci Sokola a další hosté.

Program zahájila v 15 hodin svým koncertem dechová hudba Boršičanka Antonína Koníčka.

Už v odpoledních hodinách se starosta Stanislav Blaha poklonil, spolu se zástupci místních komisí, obětem II. světové války u památníků v Uherském Hradišti – Jarošově, Sadech, ve Véskách a u společného hrobu partyzánů v Míkovicích.

Zveřejněno dne: 03.05.2016   Datum poslední aktualizace: 03.05.2016
Zodpovědná osoba: Pášma Jan