26.05.2017
1. června bude Masarykovo náměstí patřit dětem číst více
25.05.2017
Česko-německé kulturní dny 2017 číst více
17.05.2017
TOP týden v Uherském Hradišti a okolí číst více
Město podporuje

Dny evropského dědictví

 

Mapy.cz v mobilu

 

Volná parkovací místa

Kvalita ovzduší ve městě

   

Trhy v Uherském Hradišti se budou konat i v pátek

Tento dokument je zařazen v kategorii: Město
Na oblíbeném tržišti nedaleko vlakového nádraží v Uherském Hradišti, Na Stavidle, si budou lidé od 1. srpna moci nakoupit kromě tradiční středy a soboty také v pátek. Rozšířením počtu prodejních dnů vyšla radnice vstříc občanům, kteří si takovou změnu přáli.

Záměr více podpořit aktivity na tržnici deklarovalo město už na jaře, a to v souvislosti s ukončením Selských trhů, jejichž pořádání na Mariánském náměstí se v průběhu tří let nesetkalo s očekávaným zájmem.
Tržnice Na Stavidle má tradici a i přes své nevýhody stále hojně využívaným místem pro prodej typicky trhového zboží v Uherském Hradišti.
 

V nedávné době se na tržnici uskutečnily opravy, konkrétně došlo k opravě rozvodů elektřiny (24,5 tis. Kč), dále k očištění reklamních ploch a jejich následnému nátěru (22,6 tis. Kč), byla provedena oprava svodů a oplechování (62,1 tis. Kč)
 

V rámci běžné údržby provedla firma HRATES (očištění, natření konstrukcí a drobné opravy mobiliáře za cca 262,5 tis. Kč.)
 

Do budoucna je plánována je výměna desek na prodejních stolech, cca za 100tisíc korun. V širším výhledu bude zřejmě nutná také výměna střechy, její cena by se vyšplhala na přibližně 850 tisíc.  
 

Doba prodeje je tedy nově stanovena takto: od 1. 3. do 23.12. každou středu, pátek a sobotu vždy od 4:30 do 11:30 hod., v případě svodu okrasných ptáků - každou čtvrtou neděli v měsíci od 4:30 do 11:00 hod.
 

Druhy prodávaného zboží a poskytovaných služeb: každou čtvrtou neděli v měsíci svod okrasných ptáků, v ostatních případech ovoce, zelenina, houby, lesní plody, včelí produkty, krajové gastronomické speciality, vejce, živé květiny, výrobky lidových a uměleckých řemesel vyjma oděvů a oděvních doplňků, nábytku.
 

Zveřejněno dne: 13.07.2016   Datum poslední aktualizace: 13.07.2016
Zodpovědná osoba: Pášma Jan