TOP týden v Uherském Hradišti a okolí číst více
Hřbitov v Sadech čekají opravy číst více
Hřiště Pod Lipkami v Sadech je hotové! číst více

Tůně - první zóna rezidentního parkování ve městě

Tento dokument je zařazen v kategorii: DopravaMěsto
Záměr významně zvýhodnit trvale bydlící obyvatele sídliště v parkování schválila dne 12. července rada města. Pokud se rezidentní zóna osvědčí, plánuje město zvýhodněné parkování pro občany města postupně zavádět i v dalších v lokalitách. V příštích týdnech město v Tůních upraví dopravní značení, poté budou obyvatelé lokality informováni, že si mohou vyřídit parkovací karty.

Záměrem města je výrazně zvýhodnit občany města v dané lokalitě a umožnit jim parkovat v místě bydliště. Zóna zákazu stání mimo vozidel s platnou parkovací kartou ale současně, za určitých podmínek, nevylučuje parkování i jiných vozidel, proto se nejedná o tzv. modrou zónu známou z jiných měst. Veškeré úpravy dopravního značení budou provedeny na stávajících plochách bez stavebních zásahů.

Poplatek pro rezidenty (fyzické osoby s trvalým pobytem ve vyznačené zóně) bude symbolických 100 korun za rok, podmínkou je právní vztah k vozidlu, pro které je požadováno vystavení parkovací karty. Takzvaný abonent (např. osoba, která má v místě firmu nebo provozovnu) by pak měl platit 6000 korun za rok. Jednorázová krátkodobá parkovací karta (návštěvy, řemeslníci, atd.) bude stát 10 korun na hodinu.

V Tůních je zhruba 350 bytů a současný počet legálních veřejných parkovacích míst je 85. Přesto zde podle nočního sčítání fyzicky parkuje průměrně 171 vozidel. Přes den je oblast zatížena parkováním lidí, kteří například pracují v centru města a vyhýbají se poplatku za parkování. Kapacitu legálních parkovacích míst chce město úpravou dopravního značení zvýšit na cca 140 míst.

Zveřejněno dne: 14.07.2016   Datum poslední aktualizace: 14.07.2016
Zodpovědná osoba: Pášma Jan