TOP týden v Uherském Hradišti a okolí číst více
Hřbitov v Sadech čekají opravy číst více
Hřiště Pod Lipkami v Sadech je hotové! číst více

Poděkování P. Mgr. Janu Turkovi

Tento dokument je zařazen v kategorii: Město
Téměř na den přesně se na začátku července rozloučil, po šesti letech působení v našem městě, se svými farníky a s občany uherskohradišťský děkan P. Mgr. Jan Turko.

Brzy po svém příchodu se pan farář Turko aktivně zapojil do společenského, kulturního ale také sportovního života našeho města i celého regionu a stal se jeho pevnou součástí. S jeho usměvavou tváří jsme se mohli setkat nejen při liturgických obřadech, ale také při akcích pořádaných městem, Regionem Slovácko či dalšími institucemi. Nechyběl v čele pelotonu jedné z tras akce Na kole vinohrady, provázel zájemce prostorami farního kostela, žehnal Svatomartinským vínům a tak by mohl výčet všech jeho aktivit ještě dlouho pokračovat… Jeho kroky nyní míří do Kněždubu, věříme, že do našeho města se bude rád vracet.

V první prázdninový den se s P. Mgr. Janem Turkem oficiálně rozloučili členové vedení města Uherské Hradiště, svou poslední mši v místním farním Kostele Sv. Františka Xaverského pak mezi lidmi oblíbený farář odsloužil o týden později.
"Odchod pana faráře na jiné místo mě překvapil. Pod dobu šesti let byl velmi důležitou součástí kulturního a společenského života v našem městě. Velmi srdečně mu děkuji a přeji hodně štěstí v novém působišti," řekl na adresu končícího faráře starosta města Stanislav Blaha

Blanka Rašticová

-JP-