28.04.2017
Nová posila pro úklid veřejných prostor číst více
28.04.2017
Sídliště 28. Října - první etapa obnovy číst více
Regenerace veřejné zeleně na Mariánském náměstí číst více

Začala škola, město přispělo na školní potřeby

Tento dokument je zařazen v kategorii: ŠkolstvíMěsto
První den školního roku 2016/17 začal za účasti členů vedení města ve školách v Uherském Hradišti. Letos nastoupilo do 1. tříd ZŠ zřizovaných městem Uherským Hradištěm 289 žáků.

Starosta města Stanislav Blaha i místostarostové Zdeněk Procházka a Ivo Frolec, a také člen rady města František Elfmark, navštívili ve čtvrtek 1. září základní školy v Uherském Hradišti, aby po prázdninách přivítali ve školních lavicích žáky a popřáli jim i pedagogům úspěšný školní rok.

Rodiče prvňáčků dostali od města příspěvek 500 korun na nákup školních potřeb:

S nástupem dětí do prvních tříd rodiče vynakládají značné finanční prostředky na pořízení školních potřeb a pomůcek. Město Uherské Hradiště se rozhodlo alespoň částečně tyto výdaje rodičům ulehčit a na pořízení potřeb přispívá od letošního roku finanční poukázkou v hodnotě 500 Kč, pro žáky 1. tříd v ZŠ zřizovaných městem Uherské Hradiště. Kromě toho čekaly na děti od města drobné dárečky, sladkosti nebo školní set od spolupracující firmy Eko-kom.

Starosta města Stanislav Blaha povzbudil v první školní den nejprve prvňáčky ZŠ Sportovní:
"Je to velký předěl v životě dítěte, když přechází z mateřské do základní školy a některé děti možná mohou tento přechod vnímat s trochou strachu, nicméně ten brzy vystřídá radost z nových kamarádů a zjištění, že ve škole je to vlastně dobré. Rodičům a pedagogům přeji velkou dávku trpělivosti a shovívavosti," řekl starosta.

Starosta města S. Blaha spolu s ředitelem ZŠ Sportovní M. Melichárkem vítají prvňáčky, na "sportovce" jich bylo tolik, že naplnili tři třídy

Město Uherské Hradiště je zřizovatelem 6 základních škol s přibližně 2330 žáky. Kapacita základních škol je dostatečná. Do základních škol v Uherském Hradišti nepřicházejí jen žáci přímo z města, ale také žáci z okolních obcí. Počet tzv. dojíždějících žáků činí v průměru za všechny ZŠ zřizované městem Uherské Hradiště cca 27 %, na ZŠ UNESCO nebo ZŠ Sportovní dojíždí cca kolem 40 % žáků.

Zveřejněno dne: 01.09.2016   Datum poslední aktualizace: 06.09.2016
Zodpovědná osoba: Pášma Jan