TOP týden v Uherském Hradišti a okolí číst více
Hřbitov v Sadech čekají opravy číst více
Hřiště Pod Lipkami v Sadech je hotové! číst více

Starosta podepsal memorandum o věznici

Tento dokument je zařazen v kategorii: Město
Podpis starosty města Stanislava Blahy přibyl dne 6. září pod „Memorandum o spolupráci ve věci budoucího využití areálu bývalé věznice v Uherském Hradišti“, když o den dříve záměr posvětili zastupitelé.

Na podpisu memoranda se dne 27. 5. 2016 usnesli představitelé a zástupci ministerstva financí, ministerstva kultury, zástupci ministerstva spravedlnosti, Okresního soudu v Uherském Hradišti, Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, Zlínského kraje a města Uherského Hradiště.

Město i Zlínský kraj v memorandu deklarují svou připravenost se finančně podílet na vybudování tzv. muzea totality. Dále se město, Zlínský kraj a ministerstvo kultury dohodnou na rozsahu prostor, kde bude vybudováno muzeum a na finančním zajištění jeho provozování.

V návrhu rozpočtu města na rok 2017 je již doporučena realizace návrhu „Expozice věznice Uherské Hradiště“, která by měla zatím být umístěna v prostorách podkroví Reduty do doby, než se přesune do prostor bývalé věznice.

Starosta města Uherské Hradiště Stanislav Blaha podepisuje memorandum

Zveřejněno dne: 07.09.2016   Datum poslední aktualizace: 07.09.2016