TOP týden v Uherském Hradišti a okolí číst více
Hřbitov v Sadech čekají opravy číst více
Hřiště Pod Lipkami v Sadech je hotové! číst více

VIII. ročník MTB CROSS COUNTRY

Tento dokument je zařazen v kategorii: Město
VIII. ročník MTB CROSS COUNTRY a Dětský cyklistický den - 17. 9. 2016

Třetí zářijová sobota již tradičně přivítala na tratě do Uherského Hradiště vyznavače cyklistiky, letos jich bylo celkem 141. Bohužel nás zradilo počasí, od startu prvního závodu nepřetržitě pršelo. Bylo tedy až k údivu, že závodilo 119 dětí.  Děkujeme rodičům, prarodičům, že své ratolesti vedou ke sportu. Dospělí se blátivého terénu trochu zalekli, přijelo jich pouhých 22.

Startovní pole celkově čítalo 14 věkových kategorií. Na rovinatém úseku (ul. 28. října) se vystřídaly děti na odrážedlech a děti do 7 let. Kopcovitý terén a ostřejší sjezd byly dle náročnosti připraveny pro starší mládež, ženy a muže. Pro elitní kategorii, muži 19 let a více, jsme připravili technicky obtížný a divácky lákavý sjezd po mařatských schodech. Vítězství si po čtyřech letech zopakoval Pavel Žák z týmu Bike Triatlon Morkovice před svým oddílovým kolegou Tomášem Petříčkem. Třetí místo patřilo hradišťákovi Vašku Jurákovi z JUVACYKLO.

V rámci doprovodného programu zahrála loutkové divadlo Lenka Sasínová. DDM Šikula si pro děti připravil vědomostní kvízy a tvoření. Své poradenství nabídla VZP - účastnici si mohli ověřit svůj krevní tlak a zjistit své údaje na Inbody.

Děkujeme všem partnerům, kteří letošní závod podpořili - AQUAPARK Uh. Hradiště, JUVACYKLO, Hamé, Sportoviště města UH a MPM - Marian a Mariana Panáčkovi.

Zveřejněno dne: 20.09.2016   Datum poslední aktualizace: 20.09.2016
Zodpovědná osoba: Pášma Jan