16.03.2017
Opravy kašny na Masarykově náměstí číst více
ČSÚ - šetření v domácnostech číst více
14.03.2017
Radnice rozdělí další dotace číst více

Opravy v divadle skončily

Tento dokument je zařazen v kategorii: KulturaMěsto
Prostředí interiérů Slováckého divadla v Uherském Hradišti se významně změnilo. Nejen divadelní sál, ale i ostatní shromažďovací prostory divadla nyní zdobí nové obklady, koberce či závěsy. Investiční akce Výměna textilních obkladů Slováckého divadla“ si vyžádala náklady ve výši 4,145 mil. korun.

"Všichni si přejeme, aby se divákům v divadle líbilo. Pohodlí, estetika, ale i technická stránka, například akustika, to všechno hraje v divadle velmi důležitou roli. Jsem rád, že se akce podařilo, prostředí velmi prokouklo a je příjemné," nechal se slyšet starosta města Uherské Hradiště Stanislav Blaha.

Práce trvaly od 27. června do 12. září. Došlo při nich k výměně obkladových materiálů na stěnách v sále, výměně závěsů na balkonech a výměně podlahovin (koberců).

"Stávající povrchy a materiály byly nahrazeny novými, splňujícími kritéria nejen požární bezpečnosti, ale i akustiky," popsal místostarosta města Zdeněk Procházka.

Dalšími souvisejícími pracemi byly demontáž a opětovná montáž sedadel (včetně vyčištění), úprava elektroinstalace, osazení nových nástěnných a podstropních svítidel, výměna úprava a zapravení podkladových povrchů. Zároveň byly renovovány další prvky, jako je horní obklad parapetu balkonů a kryty topení. Letošní opravy ale nejsou jediné, které by budova, ve které divadlo sídlí, potřebovala.

„V následujících letech určitě budeme řešit opravu balkonové části a nevyhovující stav sociálních zařízení," vzpomněl Procházka.

Opravy v divadle město Uherské Hradiště akci financovalo ze svých zdrojů.

Zveřejněno dne: 26.09.2016   Datum poslední aktualizace: 26.09.2016
Zodpovědná osoba: Pášma Jan