Ing. Antonín Seďa, 6. dubna 2017 číst více
06.03.2017
Ing. Antonín Seďa, 6. března 2017 číst více

Ing. Antonín Seďa, 14. listopadu 2016

Tento dokument je zařazen v kategorii: PolitikaSamosprávaMěsto

Máme adventní období. Přesto mi dovolte několik poznámek.

Advent je spojen s radostným očekáváním a přípravou na svátky vánoční. Proto by měl být i dobou zklidnění, a to nejen každé lidské bytosti či její činnosti, ale i politiky jako takové. Problémem však je, že nás radniční koalice ke konci roku velmi nepříjemně překvapuje. Připomenu dlouhodobou a stále nekončící kauzu firmy MANAG kolem povinnosti vystavět parkovací dům na sídlišti Štěpnice či nedodržení záměru města na výstavbu bytových domů Nové Štěpnice. Obávám se totiž, že celá kauza nakonec skončí trestním oznámením a ostudou našeho města.

Podobným údělem se stává odstoupení od smlouvy zhotovitele sportovně relaxačního centra, chcete-li Aquaparku, a to Unistav Construction a.s.. Tato společnost napadá jednání města a jejích představitelů v souvislosti s odstraňováním vad a neoprávněným čerpáním z bankovní záruky. Také tato kauza zřejmě skončí soudním řízením. Pominu-li celou peripetii výstavby SRC, tak několik tisíc vad a nedodělků ukazuje, že jak vlastní smlouva, tak postupy pro uplatňování náhrad či pokut, ale zejména samotné provedení stavby a její kvality neodpovídá vynaloženým nákladům.

Přes všechny snahy opozice i kontrolního výboru se dostáváme tam, kam jsme se dostat nechtěli. Podle mého názoru bude muset město zaplatit nezávislý vnější audit, aby prokázalo oprávněnost svých požadavků. A to bude daňové poplatníky opět něco stát. A tyto peníze budou někde scházet.
Závěrem chci občany ujistit, že budeme hájit jejich zájmy a v čase adventním přeji všem občanům města Uherské Hradiště příjemné prožití svátků vánočních a šťastný nový rok 2017.

Ing.Antonín Seďa
předseda Klubu zastupitelů ČSSD