Central MeetBike

Tento dokument je zařazen v kategorii: DopravaŽivotní prostředí
Nový projekt na podporu cyklodopravy v Uherském Hradišti s názvem Central MeetBike

Central MeetBike

Co to znamená?

Je to název nadnárodního projektu zaměřeného na podporu cyklodopravy, do kterého je zapojeno (mimo jiná středoevropská města) i město Uherské Hradiště.

Také Vás nebaví čas strávený v dopravních zácpách a neustále se zvyšující počet aut ve městě?

Jeďte na kole!

Právě projekt Central MeetBike (CMB) je tady k tomu, aby povzbudil lidi k jízdě na kole na malé vzdálenosti a k zapojení cyklistů do veřejné dopravy ve městě. To může přispět ke zlepšení dopravní situace s pozitivním dopadem na životní prostředí.

Hlavním cílem projektu je zlepšit podmínky pro cyklodopravu ve vybraných městech střední Evropy. Českou republiku v uvedeném projektu zastupují dvě města – Pardubice a naše město Uherské Hradiště. Cyklodoprava může být velmi efektivní způsob dopravy nyní i v budoucnosti, pokud pro ni budou vytvořeny dobré podmínky. Ty by měl zajistit právě projekt CMB, jehož realizace spočívá nejen v propagaci cyklodopravy a výměně zkušeností mezi zeměmii střední Evropy, ale hlavně ve vytvoření analýz, strategií rozvoje cyklodopravy a realizaci pilotního projektu na podporu cyklodopravy v každém městě zapojeném do projektu.

Co v rámci Central MeetBike v Uherském Hradišti proběhlo a co se chystá?

• Byla zpracována Aktualizace generelu cyklistické dopravy v Uherském Hradišti
  • Proběhl průzkum cyklistické dopravy
  • Proběhl průzkum dopravního chování
  • Jsou zprovozněny webové stránky Central MeetBike v Uherském Hradišti www.centralmeetbike-uh.cz
  • Každoročně jsou pořádány kampaně s propagací cyklodopravy:
    • Den bez úrazu – akce zaměřená na bezpečnou jízdu na kole, prevence úrazů, ošetření úrazů, apod.
    • Evropský týden mobility 16. 9. - 22. 9. (Evropský den bez aut 22.9.) - kampaň pro školy a veřejnost se zaměřením na přínosy cyklodopravy a bezpečnost
    • Do školy na kole – odměňování žáků a studentů, kteří jezdí do školy na kole
    • Do práce na kole - soutěž týmů z různých firem a institucí, jež jezdí pravidelně do práce na kole

Logo Central MeetBike

Projekt Central MeetBike (3CE343P2) je realizován prostřednictvím operačního programu Central Europe, který je spolufinancován ERDF.

Zveřejněno dne: 01.09.2011   Datum poslední aktualizace: 10.04.2014
Zodpovědná osoba: Pavlíček Dušan