25.05.2017
Zápis č. 5/2017 MK Štěpnice
Stažení souboru (541,4KB)

Členství města v organizacích

Tento dokument je zařazen v kategorii: SamosprávaMěsto
Město Uherské Hradiště je členem některých významných organizací České republiky. Patří mezi ně například Sdružení obrany spotřebitelů, Svaz měst a obcí České Republiky, Sdružení obcí pro rozvoj Baťova kanálu a vodní cesty na řece Moravě, Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska nebo Národní síť zdravých měst České republiky

Erb

Sdružení obrany spotřebitelů
Posláním Sdružení obrany spotřebitelů je především obhajoba spotřebitelských práv. Hlavními prioritami je spotřebitelské vzdělávání, shromažďování, zpracovávání a šíření informací souvisejících s ochranou spotřebitele.

Svaz měst a obcí České Republiky
Svaz měst a obcí České republiky je dobrovolnou, nepolitickou a nevládní organizací, založenou jako zájmové sdružení právnických osob. Členy Svazu jsou obce a města.

Sdružení obcí pro rozvoj Baťova kanálu a vodní cesty na řece Moravě

Dobrovolný svazek obcí, vznikl v roce 2005 a jeho cílem je obnova a rozvoj historické vodní cesty Baťův kanál na území Zlínského kraje pro účely turistického ruchu. Při realizaci rozvojových aktivit úzce spolupracuje s Odborem strategického rozvoje Krajského úřadu Zlínského kraje.

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska (SHS ČMS) je dobrovolná, zájmová, nestranická a nevládní organizace sdružující především historické obce nebo jejich částí, na jejichž území jsou zachovány významné kulturní hodnoty, zejména nemovité památky. Vzniklo z iniciativy měst v listopadu roku 1990.

Národní síť zdravých měst ČR

Zdravá města, obce a regiony jsou v České republice zastřešeny asociací Národní síť Zdravých měst ČR. Tato asociace je certifikována ze strany Světové zdravotní organizace (WHO).

Zveřejněno dne: 28.07.2010   Datum poslední aktualizace: 08.04.2013
Zodpovědná osoba: Ujčíková Jitka