Územní plánování & strategický rozvoj
23.05.2017

Veřejné fórum 2017

Přijměte pozvání na Veřejné fórum, které se uskuteční 31. května ve Velkém sále Reduty od 17,30 hodin. číst více
   

Zdravé město a místní Agenda 21

Tento dokument je zařazen v kategorii: Životní prostředí

Kostel svatého Františka XaverskéhoUherské Hradiště v roce 2005 vstoupilo do Národní sítě zdravých měst ČR a začalo pořádat první akce k tématu udržitelného rozvoje a zvýšení kvality života ve městě. V roce 2008 byl realizován první projekt s výstižným názvem "Rozvoj místní Agendy 21 v Uherském Hradišti". Následoval navázující projekt "Uherské Hradiště - město pro místní Agendu 21". Oba tyto projekty byly spolufinancovány Revolvingovým fondem MŽP.

 

Další projekt zaměřený na zapojování veřejnosti a životní prostředí s názvem "Společně k udržitelnému rozvoji", byl podpořem Programem švýcarsko - česká spolupráce a Ministerstvem životního prostředí. Od ledna 2015 realizuje město navazující projekt se stejným názvem s označením číslo II, a to za stejné podpory.

 

Díky těmto dotačním titulům se nám podařilo vytvořit organizační zázemí s cíli zvýšit zapojování veřejnosti a účelnost rozhodování o rozvoji města, zvýšit informovanost veřejnosti o životním prostředí a udržitelném rozvoji, modernizace a zkvalitnění komunikace.

 

Zde najdete informace o aktivitách a akcích pořádaných v Uherském Hradišti v rámci projektů pro rozvoj místní Agendy 21 a projektu Zdravé město.

 

 

 

Zapojování veřejnosti do plánování

Osvětové kampaně

Indikátory udržitelného rozvoje

Besedy, prezentace, semináře

Město stromů 2011/2012

 

 

 

Den Země

           

                         Skládání loga města z víček od PET lahví ke Dni Země (ilustrační foto)

 

Zveřejněno dne: 14.10.2011   Datum poslední aktualizace: 13.10.2016
Zodpovědná osoba: Gajdošová Miroslava
27.09.2012

Uherské Hradiště získalo prestižní ocenění

Aneb jak Hradiště ocenila Evropa  číst více
 
18.05.2012

Pozvánky - plánování s veřejností

Pozvánky na veřejná projednání  číst více
 
23.07.2010

Co je místní Agenda 21?

Město Uherské Hradiště realizovalo v rámci aktivit měkkých rozvojových projektů také některé pilotní aktivity v rámci konceptu místní Agendy 21. O jejich výsledcích informuje také informační leták, jehož vydání podpořilo Ministerstvo životního prostředí ČR  číst více
 
23.07.2010

Co znamená Zdravé město?

Zdravá města se promyšleně snaží utvářet město jako kvalitní a příjemné místo pro život na základě dohody s obyvateli, podnikatelským a neziskovým sektorem  číst více