Město podporuje

Dny evropského dědictví

 

Mapy.cz v mobilu

 

Volná parkovací místa

Kvalita ovzduší ve městě

   

Spolupráce a partnerská města

Tento dokument je zařazen v kategorii: KulturaMěsto

Bridgwater (Velká Británie)


Bridgwater je administrativní centrum distriktu Sedgemoor a významné obchodní a průmyslové město v hrabství Somerset v Anglii. Město se rozkládá na březích řeky Parrett a v současnosti má 41 000 obyvatel. Bridgwater má bohatou historii a první písemné zmínky jsou datovány k roku 800. Od počátku bylo město námořním obchodním centrem a narodil se zde admirál Robert Blake.
První smlouva o partnerství s Bridgwaterem byla podepsána v roce 1992.

 

Internetové stránky města Bridgwater: 

http://www.bridgwatertowncouncil.gov.uk/
 

 

Krosno (Polsko)


Město Krosno leží na řece Wisłok, na jihovýchodě Polska v Podkarpatském vojvodství. V současnosti má necelých 48 000 obyvatel. Krosno je středověké královské město, ve kterém kvetl obchod s lněným plátnem, tkaninami, a také maďarským vínem. Dnes je známé díky výrobě kvalitního skla a křišťálu, který vyváží do celého světa. Je to jedno z nejrychleji se rozvíjejících měst v Polsku.
Dohoda o spolupráci s Krosnem byla podepsána v roce 2009.

 

Internetové stránky města Krosno: 
http://www.krosno.pl

www.visitkrosno.pl
 

Skalica (Slovensko)


Okresní město Skalica se nachází v severozápadním cípu Slovenska, blízko hranic s Českou republikou a patří k nejstarším slovenským městům. Území bylo osídleno již v roce 4000 před Kristem a bylo součástí Velkomoravské říše. V roce 1372 mu uherský král udělil výsady svobodného královského města. Dnes zde žije 15 000 obyvatel.
Dohoda o spolupráci se Skalicou byla podepsána v roce 2009.

 

Internetové stránky města Skalica:
http://www.skalica.sk

 

 

Mayen (Spolková republika Německo)

 

Mayen je historické město ležící v okrese Mayen-Koblenz, ve spolkové zemi Rheinland-Pfalz. Rozkládá se na březích říčky Nette, ve východní části vulkanické oblasti Eifel. Městská práva byla Mayenu udělena až v roce 1291, nicméně první osídlení bylo už v dobách starověkého Říma, kdy významnou složku průmyslu představovala těžba čediče, která pokračovala až do tohoto století. V současnosti je orientace pouze na lehký průmysl, hlavně výrobu papíru. Navzdory silnému opevnění byl Mayen několikrát zničen. Jednou z nejstarších zachovaných budov ve městě je hrad Genoveva, který se tyčí nad náměstím. Ve městě žije kolem
20 000 obyvatel.
Dohoda o spolupráci s Mayenem byla podepsána v roce 1994.

 

Internetové stránky města Mayen:

http://www.mayen.de


  

Sárvár (Maďarsko)


Sárvár je město s téměř 16 000 obyvateli v maďarské župě Vas. Může se pochlubit starobylým hradem Nádasdy a botanickou zahradou s arboretem. Byla zde vytištěna v roce 1541 první kniha v maďarském jazyce - Nový zákon. Sárvár je známý ale především jako lázeňské město, často navštěvované pro léčebné účinky svých termálních pramenů. Město žije také bohatým folklórním životem.
Dohoda o spolupráci s Sárvárem byla podepsána v roce 2012.
 

Internetové stránky města Sárvár:
http://www.sarvarvaros.hu/
 

 

Zveřejněno dne: 26.08.2010   Datum poslední aktualizace: 03.05.2016
Zodpovědná osoba: Tobolová Adéla