Hradišťské kulturní léto je tu!

Hradišťské kulturní léto

Milí obyvatelé i návštěvníci Uherského Hradiště, srdečně vás zdravím v krásném období začínajícího léta, kdy naše náměstí, ulice a parky ožívají kulturními akcemi a festivaly.

Je to čas, kdy si můžeme naplno užívat krás našeho města prostřednictvím procházek, výletů do okolní přírody nebo třeba projížďkou lodí po Baťově kanále.

V létě se opět můžete těšit na oblíbené akce, jako je Slovácké léto (28. 6. - 7. 7.) nebo Letní filmová škola, která letos slaví padesátku (26. 7. - 1. 8.). Ale kulturní program ve městě obohatí i různé novinky. Svou první sezónu před nedávnem otevřel nový Amfiteátr Rochus, kde letos proběhne hned několik skvělých programů. Poprvé v Uherském Hradišti se bude uprostřed srpna konat i vyhlášení soutěže TOP Víno Slovácka (17. 8.) a relativně novou akcí je také velké mezinárodní setkání příznivců geocachingu, které je naplánováno na druhou polovinu prázdnin (16. – 18. 8.). Po celou hlavní turistickou sezónu budou v srdci Slovácka otevřené spolupracující sklepy a vinařství a milovníci piva jistě nepohrdnou nabídkou z Jarošovského pivovaru nebo si dobře vychlazený mok užijí na některé z venkovních zahrádek, které ve městě dotváří pohodovou atmosféru.

Program akcí na následující měsíce je nabitý a vy si o jejich nabídce můžete přečíst jak na webu městského informačního centra či na sociálních sítích, tak i v brožuře Hradišťské kulturní léto, která je od druhé poloviny května k dispozici například v městském informačním centru, v Klubu kultury či na podatelně městského úřadu.

Ať už vaši dovolenou strávíte v zahraničí nebo na některém z krásných míst doma, přeji vám, abyste si ji užili ve zdraví a v pohodě s těmi, které máte rádi.

Stanislav Blaha

starosta