ČTK představuje v srdci Slovácka novou fotografickou výstavu IOOkamžiků

100kamžiků

Uherské Hradiště již posedmé hostí venkovní fotografickou výstavu České tiskové kanceláře (ČTK), která čerpá z jejího stoletého archivu. Ta letošní se jmenuje IOOkamžiků a představuje proměny náplně a způsobu práce agenturních fotoreportérů od počátků “obrázkové redakce” ČTK do dnešních dní. K vidění bude do konce září.

“Letos je tomu sto let, co ČTK najala první vlastní fotoreportéry a začala poskytovat takzvanou fotoslužbu,” uvedl spoluautor výstavy, šéfredaktor Fotobanky ČTK Petr Mlch. Společně s šéfredaktorkou zpravodajství ČTK Radkou Matesovou Markovou připravili průřez stoletím, která na pozadí malých i velkých dějin ukazuje, jak se měnilo pojetí fotoreportérského řemesla, ale třeba také způsob dálkového přenosu a distribuce agenturních fotografií.

Část z dvaceti oboustranných panelů autoři věnovali výrazným osobnostem z týmu četkařských fotoreportérů a fotoreportérek - ať už držitele národních a mezinárodních cen, nebo autory snímků, které patří do zlatého fondu české fotožurnalistiky.

Je to již šestá výstavní premiéra z volného cyklu ČTK s “okamžiky” v názvu, kterou hostí Uherské Hradiště. ČTK tento cyklus zahájila výstavou Okamžiky století v roce 2018, která u příležitosti stého výročí jejího založení zavítala i do Hradiště. O rok později se ČTK stala jedním z hlavních mediálních partnerů Letní filmové školy. Od té doby své putovní výstavy představuje na Filmovce v premiéře, než se vydávají do dalších měst.

K expozici připraví ČTK pro školy také pracovní listy. „Každý rok má výstava v Uherském Hradišti obrovský ohlas. Přispívají k tomu také snímky, které jsou tematicky spojeny s naším městem či regionem. Jsem rád, že také letos bude výstava k vidění až do konce září, aby ji v novém školním roce mohli navštívit žáci a studenti z místních škol,“ doplnil starosta města Stanislav Blaha.

Venkovní výstavu je možno zhlédnout na Palackého náměstí od 24. července do konce září, vernisáž bude v úterý 30. července v 17.00 hodin.

Pozvánka na novou fotografickou výstavu IOOkamžiků

Připojená fotogalerie:

Zveřejněno dne: 24. červenec 2024. Aktualizováno: 24. červenec 2024