Hlavní budova Knihovny BBB bude až do 18. srpna zavřená, probíhá zde rekonstrukce osvětlení

Kompletní výměna vnitřního umělého osvětlení a úpravy vnitřní silnoproudé elektroinstalace začaly v objektu bývalé židovské synagogy, sídle Knihovny B .B. Buchlovana. Obnovit svůj provoz v hlavní budově chce knihovna od 18. srpna.

Stávající systém osvětlení uvnitř budovy byl už zastaralý. Světla byla obtížně servisovatelná, chyběly náhradní díly již nevyráběných typů svítidel a pro daný typ užívání objektu byla rovněž nevyhovující jejich nízká svítivost. Silnoproudá elektroinstalace zase vyžadovala posílení, a to zejména kvůli rozmístěným počítačům a dalšího technického vybavení určeného pro personál a návštěvníky.

„Nové osvětlení bude realizováno za použití soudobých stropních a závěsných svítidel obdélníkového nebo kruhového charakteru. Historizující svítidla na hlavním schodišti a kopuli budou vyčištěna a osazena LED žárovkami,“ přiblížila místostarostka města Marcela Čechová.  Výměna osvětlení bude stát 2,3 milionu korun.

Bývalá židovská synagoga, která je nemovitou kulturní památkou, byla postavena v roce 1875. Posledních velkých oprav se budova dočkala na podzim 2022, kdy se za více než 5 milionů korun oblékla do zcela nového kabátu včetně změny barevnosti fasády.

Více o uzavření hlavní budovy Knihovny B.B. Buchlovana a náhradním provozu:  ZDE

Zveřejněno dne: 3. červenec 2024. Aktualizováno: 3. červenec 2024