Nový výběh pro psy najdou lidé v ulici Svatováclavská

Výběh pro psy Svatováclavská.jpg

Kam vyrazit se psem, aby se vydováděl, pohrál si, nebo trénoval své dovednosti? Nové místo pro volný výběh psů bylo nedávno dokončeno na ulici Svatováclavská.

Na začátku června byly na psí hřiště nainstalovány překážky pro volný výcvik psů - slalom, přeskokové překážky a kladina, přičemž nechybí ani „čůrací“ sloupky. Prostor doplňují 2 lavičky, odpadkový koš a stojan na sáčky na psí exkrementy. Ještě před tím bylo nutné celé území připravit - odstranit náletové dřeviny, staré konstrukce, provést terénní úpravy a instalovat oplocení včetně podhrabových desek.

Výběh pro psy Svatováclavská.jpg

Nový výběh pro psy se nachází za budovou, ve které sídlí firma Zuzka - vodo, topo, plyn

Ve městě jsou zřízena ještě 3 další oplocená prostranství pro venčení psů s prvky pro volný výcvik, a to v lokalitě Mojmír na konci ulice Revoluční, v místní části Jarošov na sídlišti Markov a v Sadech vedle fotbalového hřiště.

„Všechny tyto plochy jsou majiteli psů ve velké míře využívány. Nejen u nového výběhu pro psy, ale i obecně apelujeme na majitele psů, kteří prostory využívají, aby byli ohleduplní k ostatním a udržovali zde pořádek. Pokud jejich psi s oblibou hrabou, měli by majitelé uvést povrch do původního stavu, jinak je to velmi nebezpečné,“ podotkl místostarosta města Čestmír Bouda.

Díky oblíbenosti psích výběhů se jimi město bude zabývat i do budoucna. Nevylučuje například oplocení dalšího prostranství pro volný výběh psů, a to na sídlišti Východ.

„I když se v Uherském Hradišti už čtvrtým rokem neplatí žádný poplatek ze psů, na zkvalitnění zázemí pro chovatele psů město stále pracuje a také na ně každoročně vynakládá nemalé finanční prostředky,“ vyjádřil se starosta města Stanislav Blaha.  Například nový výběh na Svatováclavské stál při sečtení veškerých nákladů skoro 250 tisíc korun.

-JP-

Zveřejněno dne: 13. červen 2024. Aktualizováno: 13. červen 2024