U Bagru v Jarošově postaví město nové hřiště pro děti

hřiště U Bagru, vizualizace.jpg

Výstavba zóny pro děti a rodiče v Jarošově v lokalitě U Bagru je na spadnutí. Dětské hřiště bude nově vybudováno na zelené ploše poblíž řeky Moravy. Město jej začne stavět ještě v období letních prázdnin a hotové by mělo být do dvou měsíců.

Město Uherské Hradiště klade u nových nebo nově vybavovaných hřišť vysoký důraz na výběr prvků. Ty musí být nejenom atraktivní a esteticky působivé, ale především musí z funkčního a bezpečnostního hlediska splňovat ty nejvyšší nároky a očekává se od nich vysoká spolehlivost a odolnost.

„Proto na dětské hřiště plánujeme instalovat bezpečné herní prvky z materiálů s nízkou náročností na údržbu. Děti tam najdou tematickou průlezku ve stylu bagru, která je doplněna skluzavkou, schůdky a lezeckou stěnou. Chybět nebude pískoviště se stínící plachtou a dvě houpadla na pružině – nakladač a volant,“ přiblížil místostarosta města Čestmír Bouda. „Osvědčeným prvkem na nově vybavovaných  hřištích pak je trojhoupačka, tedy dvě houpačky a hnízdo a ty budou v Jarošově také,“ slíbil Bouda.

S ohledem na technické a bezpečnostní předpisy jsou k jednotlivým herním prvkům řešeny i vhodné dopadové plochy – zatravňovací rohože, které zohledňují vazbu na okolní zeleň a mají nižší nároky na údržbu. Součástí výstavby nového hřiště bude i doplnění zeleně, město v místě vysadí tři stromy. Samozřejmostí je pak vybavení novým mobiliářem a úprava oplocení. „K odpočinku budou sloužit 2 lavičky a piknikový set sestávající z dvou lavic bez opěradla a stolu,“ upřesnil Čestmír Bouda.

Celkový pohled na hřiště - vizualizace návrhu projektanta.jpg

vizualizace nového hřiště U Bagru

Po hřišti U Bagru volali občané už nějaký čas a město jim chtělo vyhovět již dříve, nevyhnulo se ale průtahům spojeným s legislativou. „Vše se nakonec podařilo zdárně vyřešit a jsme rádi, že v dané lokalitě konečně můžeme rodičům s dětmi postavit nové hřiště. Doufáme, že budou spokojeni,“ nechal se slyšet starosta města Stanislav Blaha. Cena veřejné zakázky je přes 1,6 milionu korun, přičemž samotné financování je podpořeno z příspěvků místní komise Jarošov (500 tisíc korun) a společnosti Reality Rochus SE (1 milion korun), což byl závazek developera v rámci nové výstavby v dotčené lokalitě.

-JP-

Zveřejněno dne: 8. červenec 2024. Aktualizováno: 8. červenec 2024