Ve Smetanových sadech přibyla místa pro prodej občerstvení

Smetanovy sady - místa pro prodej.jpg

Rada města Uherské Hradiště se na své schůzi 17. června 2024 usnesla vydat nařízení, kterým se mění a doplňuje tržní řád. Do tržního řádu města přibyla 4 místa pro prodej, konkrétně ve Smetanových sadech. Na nových místech budou moci prodejci prodávat drobné občerstvení vyjma alkoholických nápojů.

„Na možnost stánkového prodeje v parku jsme dostávali opakované dotazy,“ řekl starosta města Stanislav Blaha. „Proto ve věci doplnění nových tržních míst ve Smetanových sadech chceme podnikatelům vyhovět, a to tak, aby mohli prodávat občerstvení co možná nejdříve,“ dodal starosta s tím, že prodej ve stáncích bude moci začít už v prvním týdnu měsíce července.

Pro umístění prodejních zařízení jsou vymezeny 4 plochy s kapacitou od 35 do 50 metrů čtverečních na travnatém pozemku podél ulice Stonky. V budoucnu zde podnikatelé budou moci prodávat občerstvení ve vlastním prodejním zařízení menších rozměrů v období od 1. dubna do 31. října daného kalendářního roku v době od 08:00 do 20:00 hodin.

V případě doplnění míst pro prodej ve Smetanových sadech jde pouze o novelu stávajícího tržního řádu. Nový tržní řád, který je v současné době zpracováván, chce město vydat na podzim.

nová místa pro prodej - Smetanovy sady.jpg

-JP-