Výzva Do práce na kole opět rozpohybovala Hradiště

Výzva Do práce na kole 2024

Květnová výzva Do práce na kole 2024 už zná své vítěze. V Uherském Hradišti přilákala o 3 desítky více lidí, než vloni. Pěšky, na kole, koloběžce nebo jinak bez auta urazilo 132 místních účastníků za měsíc květen celkem takřka 39 tisíc kilometrů.

S úspěšnými účastníky z Uherského Hradiště se v úterý 18. června setkala místostarostka města Marcela Čechová, která jim pogratulovala k úspěchům a předala jim diplomy.

Na prvním místě v chůzi skončil mezi muži soutěžící Sparta z týmu Schlote (Schlote Automove Czech s.r.o) s 717,9 kilometry, mezi ženami zabodovala soutěžící Benovic z Kunovic z týmu Perly Slovácka (Komerční banka a.s.) s 365,4 kilometry. Na kole najezdil nejvíce, konkrétně 1592,5 kilometrů soutěžící Trilobit z týmu Vytahaný řetěz (KYOCERA AVX Components s.r.o.), mezi ženami na kole byla nejúspěšnější soutěžící Lucie z týmu Ne(chceme) prohrát (Ray Service, a,s,), která najezdila 1551,2 kilometru. V kategorii Pravidelnost ocenění převzaly týmy Proti větru nejedu (Ray Service, a.s.), Chlapi v sedle (Obchodní akademie, Vyšší odborná škola a Jazyková škola, U.H.) a AZUBáci z UB (AZUB Bike s r.o.).

„Velmi si vážím každého, kdo je ochotný vyměnit pohodlí automobilu za některý z udržitelných způsobů dopravy. Ať již se pohybuje na kole, koloběžce, s využitím MHD či pěšky, prospívá nejen svému zdraví, ale také životnímu prostředí,“ řekla místostarostka Uherského Hradiště Marcela Čechová.

Letos se bez motoru celý květen do práce přepravovalo více jak 25 355 fanoušků pohybu z 55 měst v České republice. Společně za měsíc ujeli, nachodili a uběhli přes 5,3 milionu kilometrů, čímž zároveň ušetřili takřka 690 tun CO2.

Před rokem se v Uherském Hradišti do výzvy zapojilo 103 účastníků, kteří nachodili a najezdili za květen přes 27 000 km a ušetřili 3,5 tuny emisí CO2.

Předloni dokonce Uherské Hradiště získalo titul Cykloskokan Do práce na kole 2022, který organizátor akce, spolek AutoMat, vyhlašoval v tom roce vůbec poprvé.

Květnová výzva Do práce na kole probíhá po celý měsíc květen, kdy se účastníci a účastnice dopravují na koloběžce, na skejtu, inlajnech, pěšky nebo poklusem. Účastníci a účastnice sestavují týmy o 2 až 5 lidech s kolegy nebo přáteli, nebo se přihlašují jako jednotlivci a během května se po městě nebo mezi městy pohybují udržitelně, bez emisí. Výzvu pořádá spolek AutoMat, v Uherském Hradišti výzvu zajišťovala koordinátorka Jana Vybíralová.

Zveřejněno dne: 19. červen 2024. Aktualizováno: 19. červen 2024